Agencja Celna

Serwis celny – Pruszków, Rzeszów, Lublin, Korczowa, Dorohusk

   Po co jechać do urzędu celnego? Wszystko załatwisz na miejscu.

Sprawdź nasze lokalizacje

       Oferujemy kompleksowy serwis celny w lokalizacjach dogodnych dla naszych Klientów. Dzięki naszej obecności na największych polsko-ukraińskich drogowych przejściach granicznych w Dorohusku Korczowej wszystkie formalności załatwić można na miejscu. Każdy oddział NIETEN to miejsce, w którym dokonać można m.in. odprawy celnej importowej i eksportowej i tranzytowej.

       Nasze placówki są zlokalizowane wzdłuż wschodniej granicy. Specjalnie otworzyliśmy wewnętrzne oddziały w Lublinie i Rzeszowie. Znajdują się one w dogodnych lokalizacjach z łatwym dojazdem, bez konieczności wjazdu do miasta.

       Z kolei agencja celna w Pruszkowie wraz z magazynem i składem celnym znajduje się na terenie parku logistycznego, w niewielkiej odległości od autostrady A2. Dzięki temu uczestniczymy w obrocie towarowym w zakresie obsługi celnej dla towarów wjeżdżających na teren kraju przez wszystkie wschodnie przejścia graniczne oraz jadących z Turcji przez Słowację.

Agencja celna NIETEN – zakres usług

Dla naszych klientów prowadzimy kompleksowy serwis celny. Oferujemy między innymi:

  • wystawianie dokumentów tranzytowych T1 we wszystkich urzędach celnych na terenie Polski,
  • wystawianie karnetów TIR,
  • odprawy celne w procedurze uproszczonej dot. odpraw eksportowych i importowych, dzięki czemu nie ma konieczności zapłaty podatku VAT w urzędzie celnym, a jedynie należy go rozliczyć w urzędzie skarbowym na deklaracji VAT-7 (art. 33a Ustawy VAT),
  • obsługę składu celnego i magazynu czasowego składowania,
  • neutralizację dokumentów na granicy,
  • wystawianie listów przewozowych – CMR,
  • organizację kontroli granicznych służb fitosanitarnych, weterynaryjnych, sanepidu i kontroli jakości artykułów rolno-spożywczych.

Odprawa celna – zalety współpracy z agencją NIETEN

       Procedura uproszczona odprawy celnej nie wymaga przedstawiania towaru w urzędzie celnym i trwa 30 min.

       Dokonujemy odpraw celnych całodobowo, niezależnie od godzin pracy urzędu celnego.

       Istnieje możliwość skorzystania ze zwolnienia z zapłaty podatku VAT w imporcie, w przypadku wywozu towaru do innego państwa UE oraz w przypadku skorzystania z uproszczonego sposobu rozliczenia podatku.

Nasi klienci mogą zawsze liczyć na naszą pomoc i doradztwo w sprawach celnych.