Zalety korzystania z oddziałów w Rzeszowie

Przedsiębiorstw specjalizujących się w handlu międzynarodowym jest w naszym kraju coraz więcej. Polacy chętnie współpracują z innymi państwami, rozszerzając tym samym zakres swojej działalności.

Jednak czynności tranzytowe towarów wymagają odpowiedniego przygotowania formalnego oraz postępowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Bardzo ważne jest więc, aby nad dopełnieniem wszystkich formalności czuwali specjaliści. Dlatego właśnie przedsiębiorstwa decydują się na pomoc ze strony profesjonalnej agencji celnej, które świadczą usługi z zakresu serwisu celnego. Jedną z nich jest firma NIETEN, która posiada kilka oddziałów na terenie Polski, w tym m.in. w Rzeszowie. Dzięki temu klienci mogą skorzystać z naszych usług na miejscu – wygodnie i szybko.

Rzeszowski oddział agencji celnej NIETEN

Nasza firma zapewnia kompleksowy serwis celny w różnych dogodnych dla klientów lokalizacjach. Z usług można skorzystać również w Rzeszowie. Agencja celna w Rzeszowie pozwala nam zapewniać profesjonalne wsparcie również na ważnym polsko-ukraińskim drogowym przejściu granicznym w Korczowej. W ten sposób wszystkie formalności załatwisz na miejscu. W naszym oddziale dokonasz m.in. odprawy celnej importowej i eksportowej i tranzytowej.

Z uwagi na potrzeby i wygodę naszych klientów placówki NIETEN są zlokalizowane wzdłuż wschodniej granicy. Specjalnie otworzyliśmy wewnętrzne oddziały w Rzeszowie, a także w Lublinie. Znajdują się one w dogodnych lokalizacjach z łatwym dojazdem, bez konieczności wjazdu do miasta.

Jakie usługi świadczymy?

Jak już zostało wspomniane, agencja celna zajmuje się dopełnieniem wszystkich niezbędnych formalności w imieniu klienta. Zajmujemy się odprawami celnymi w procedurze uproszczonej dotyczącej odpraw eksportowych i importowych, dzięki czemu nie ma konieczności zapłaty podatku VAT w urzędzie celnym, a jedynie należy go rozliczyć w urzędzie skarbowym na deklaracji VAT-7 (art. 33a Ustawy VAT). Oprócz tego wystawiamy dokumenty tranzytowe T1, karnety TIR oraz listy przewozowe CMR. Organizujemy również kontrole graniczne służb fitosanitarnych, weterynaryjnych, sanepidu i kontroli jakości artykułów rolno-spożywczych. Możesz też liczyć na obsługę składu celnego i magazynu czasowego składowania.


Wróć do bloga