Historia

Historia firmy Nieten

 

Albert KretschmerFirma NIETEN powstała w 1924 roku w sudeckim  miasteczku DECIN.  Założył  ją Albert Kretschmer wspólnie z Carlem-Augustem Nietenem z Duisburga. Na początku firma zajmowała się międzynarodowym transportem drewna .Od 1927 jej właściciel powoli zbudował z niej największą firmę spedycyjną zajmującą się transportem i spedycją drewna na terenie całej Czechosłowacji i Austrii .Kilka lat po II wojnie światowej przeniósł on całą swoją rodzinę a wraz z nią firmę NIETEN do Niemiec , do miejscowości Freilassing. W krótkim czasie udało mu się rozwinąć transporty drewna koleją , założyć własne biura na przejściach granicznych oraz powołać do życia własną siostrzaną firmę na terenie Austrii.

 

 

Christl Lastovka-KretschmerCórka Alberta Kretschmera, Pani Christl Lastovka-Kretschmer, prowadziła firmę po śmierci jej założyciela – od 1977 roku . Dzięki swojej pracowitości, niewyczerpanej energii i urokowi osobistemu udało się jej szybko umocnić firmę. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej udało jej się zwiększyć wielkość obrotów handlowych, pozyskać nowych klientów oraz uruchomić nowe połączenia komunikacyjne i wdrożyć nowe produkty.

 

 

 

Klaus LastovkaJej syn Klaus Lastovka przejął zarządzanie firmą w 1994 roku .Jego głównym celem stało się szukanie i uruchamianie nowych tras na przewóz towarów w stale rozrastającej się Europie .Uruchomił pokrewne firmy na terenie Czech, Słowacji i Polski oraz nawiązał partnerską współpracę z firmami spedycyjnymi w Austrii, Węgrzech, Rumunii i Włoszech . Głównym jego celem jest obecnie utworzenie sieci placówek wyspecjalizowanych w świadczeniu usług spedycyjnych i celnych.