Agencja celna w Lublinie

Agencja celna w Lublinie

Oddział agencji celnej w Lublinie znajduje się w doskonałej lokalizacji – przy obwodnicy S12 – w miejscu, w którym przecinają się główne drogi tranzytowe ze wschodu. Dzięki temu nie musisz wjeżdżać do miasta, by dotrzeć do urzędu celnego. Nasze biuro znajduje się przy ulicy Mełgiewskiej 30F. Możesz korzystać z pomocy naszego oddziału do godziny 22:00.

Co możesz załatwić w oddziale celnym w Lublinie?

Nasi klienci mogą skorzystać z kompleksowego serwisu celnego. Oferujemy między innymi:

Przygotowanie dokumentów tranzytowych i karnetów

  • Dokumenty tranzytowe T1 – w oddziale agencji celnej w Lublinie wydajemy dokumenty tranzytowe T1, które regulują sytuację prawną towarów przewożonych przez Polskę i inne państwa UE. Osoby wwożące produkty do naszego kraju mogą liczyć na objęcie ładunku procedurą tranzytu – zatrzymującą pobieranie należności celnych przewozowych. Przewieziemy towary do dowolnego Oddziału Celnego albo Magazynu Celnego na terenie Polski lub pozostałych krajów Unii Europejskiej i zgłosimy je do kolejnej procedury np. składu bądź dopuszczenia do obrotu (import). Zabezpieczymy Twoje należności gwarancją, pobierając prowizję. Wymagamy jedynie prawidłowego zamknięcia dokumentu tranzytowego.
  • Karnety TIR –dokumenty te umożliwią Ci konsolidację i zakończenie procedur celnych. Dzięki nim będziesz mógł wywieźć nieunijny towar poza teren Unii Europejskiej. Karnety zapewniają także zamknięcie procedury tranzytu T1 oraz eksportu, neutralizację i wydanie towaru z magazynu celnego.

Odprawy

  • Odprawy celne w procedurze uproszczonej – odprawa odbywa się w naszym oddziale celnym w Lublinie. Procedura ta nie trwa długo i nie uczestniczą w niej funkcjonariusze celni. Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy przy odprawie celnej, przygotuj wcześniej pełnomocnictwo. Dzięki niemu będziemy mogli reprezentować Cię przed przedstawicielami organów celnych.
  • Odprawy eksportowe – pracownicy naszej agencji celnej w Lublinie założą zamknięcia celne i wydadzą Ci wszystkie potrzebne dokumenty eksportowe.Ten rodzaj odprawy umożliwia prawidłowe rozliczenie podatków związanych z wywożeniem towarów unijnych poza teren wspólnoty UE.
  • Odprawy importowe – wszystkie towary importowane do krajów Unii Europejskiej muszą być objęte odprawą importową. W jej trakcie trzeba zgłosić procedurę dopuszczenia towaru do obrotu i zapłacić opłaty celno-podatkowe. Na Twoje życzenie zgłosimy import z odroczoną płatnością podatku VAT. Dzięki niej nie będziesz musiał rozliczać się z opłat podatkowych w urzędzie celnym. Zrobisz to natomiast w urzędzie skarbowym (art. 33a Ustawy VAT).
  • Wystawianie listu przewozowego CMR – czylidokumentu potwierdzającego realizację przewozu i rozładunku towaru w miejscu docelowym.

Przesyłki pocztowe

Twoja paczka zagraniczna z USA, Chin lub innego państwa została zatrzymana przez Urząd Celny? To nieprzyjemna niespodzianka, jednak w takiej sytuacji warto zachować spokój, gdyż rozwiązanie tego problemu jest stosunkowo łatwe. Skontaktuj się z naszym oddziałem agencji celnej w Lublinie. Pomożemy Ci załatwić formalności wymagane przez Urząd Celny. Wystarczy, że prześlesz nam:

  • zawiadomienie z Urzędu Celnego, które zawiera podstawowe dane o twojej przesyłce: jej wagę, numer, kraj pochodzenia oraz numer magazynowy,
  • fakturę, paragon, potwierdzenie transakcji lub inny dokument zawierający informacje o płatności – może to być zrzut ekranu z serwisu (np. Aliexpress), w którym kupiłeś dany produkt,
  • specyfikację towarową – tylko w przypadku, gdy faktura nie zawiera danych potrzebnych do identyfikacji towaru,
  • oświadczenie o rodzaju, ilości, wartości i przeznaczeniu towaru.

W przypadku większej liczby towarów należy określić rodzaj i wartość każdego z nich.


Jeśli chcesz zadać nam pytanie albo masz jakieś wątpliwości, to skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Nasi pracownicy chętnie Ci pomogą!

Kontakt z agencją celną w Lublinie

Kierownik oddziału agencji celnej NIETEN w Lublinie – Sławomir Florek
Dane kontaktowe:

tel. 606-939-995

E-mail: slawomir.florek@nieten.pl

ul. Mełgiewska 30F
20-234 Lublin
Tel. +48 663 315 001
E-mail: lublin@nieten.pl

Godziny otwarcia

pn – całodobowo
wt – 8-20
śr – 8-20
czw – 8-20
pt – całodobowo
sob – 8-16